DGS Logo

شرکت درخشان قطعه ساز سپاهان

معرفی شرکت

شرکت درخشان قطعه ساز سپاهان از سال 1379 فعالیت خود را درزمینهٔ تولید قطعات خودرو در استان اصفهان، شهرستان نجف‌آباد و در راستای همکاری با شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا آغاز نمود .

در سال 1385، این شرکت موفق به کسب رتبه تولیدکنندگان برتر شرکت سایپا و در سال 1386، گواهینامه  ISO/TS16949:2009 را در خصوص سیستم مدیریت کیفیـــت تولید قطعات خودرو از شرکت TUV NORD  آلمان دریافت نموده است. در حال حاضر سایت تولید این شرکت با وسعت بیــش از 30.000 مترمربع و با 23.000 مترمربع فضـای سرپوشیده در شهرک صنعتی منتظریه نجف‌آباد، با بیش از 450 نفر پرسنل و با هدف اشتغال‌زایی و همچنین کمک به خودکفایی کشــور درزمینهٔ تولید قطعات خودرو و درنهایت جلب رضایت مشتریان خود که قطب‌های اصلی صنعت خودروسازی کشور هستند، مشغول به فعالیت است.

خطوط تولید این شرکت در دو بخش ریخته‌گری تحت‌فشار (دایکست) و ماشین‌کاری قطعات آلومینیومی فعال است. در بخش ریخته‌گری تحت‌فشار، 25 ماشین دایکست از تناژ 200 تا 2800 تن با ظرفیت تولید روزانه بیش از 25 تن محصولات آلومینیومی در حال تولید است. همچنین، سالن‌های ماشین‌کاری این مجموعه، مجهز به انواع ماشین‌آلات CNC مدرن و دستگاه‌های ماشین‌کاری مخصوص است که ظرفیت ماشین‌کاری و آماده‌سازی سالیانه بیش از یک‌میلیون مجموعه قطعه را دارا است. آزمایشگاه‌های مکانیکی و متالوژیکی مجموعه، مجهز به دستگاه‌های اندازه‌گیری نظیرCMM، دستگاه X-Ray، کوانتـومتر، سختی سنج و سایر تجهیزات اندازه‌گیری و کنترلی، در کنار کادر مجرب واحدهای تضمین کیفیت و کنترل کیفیت، پشتوانه مهمی را در تضمین و ثبات کیفــیت محصولات تولیدی ایجاد نموده است.

از سال 1396 این مجموعه موفق به دریافت استاندارد IATF16949:2016  و همچنین گواهیـنامه مدیریت کیفیت ISO9001:2015 از شرکت DQS آلمان گردیده است. از افتخارات دیگر شرکت درخشان قطعه ساز سپاهان کسب مقام “برند برتر تولیدکنندگان قطعات دایکست” از سوی سندیکای صنایع آلومینیــوم ایران در سال  1397 است.

فهرست