DGS Logo

نیرو محرکه

شرکت صنعتی نیرومحرکه در سال ۱۳۶۴ در راستای سیاست گذاری کلان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مبنی بر ایجاد و توسعه صنایع پیشرفته و به ویژه انجین موتورهای بنزینی تک سیلندر، تاسیس گردید تا از طریق جذب دانش فنی روز جهت طراحی، مونتاژ و تولید انواع موتورسیکلت ۵۰ ، ۱۰۰ و ۱۲۵ سی سی اقدام نماید. در این راستا شرکت نیرو محرکه، دانش فنی خود را از طریق خرید اسناد و مدارک از شرکت پیاژیو تامین نمود و بر این اساس از سال ۱۳۷۰ تولید موتور گازی براوو راه اندازی و وارد بازار مصرف شد. هم زمان، مونتاژ موتورسیکلت وسپا نیز آغاز گردید. در سال ۱۳۷۳ تولید سمپاش مزرعه و تولید موتورسیکلت چهارزمانه صورت پذیرفت.

اولین تولید خودرویی شرکت نیرو محرکه با توجه به تغییر ماموریت و چشم انداز آن در سال ۱۳۷۲ و با راه اندازی خط تولید چرخ دنده های گیربکس پیکان محقق گردید. حضور در صحنه تولید قطعات خودرو در سالهای ۱۳۷۸ با راه اندازی خط تولید سیلندر و سرسیلندر پژو ۴۰۵ ، راه اندازی خط تولید گیربکس ۴۰۵ در سال ۱۳۷۹ و راه اندازی خطوط تولید گیربکس پژو RD و ۲۰۶ ادامه پیدا کرد. و در حال حاضر تولید خانواده گیربکس های پژو ۴۰۵ ، خانواده گیربکس ۲۰۶ ، گیربکس باردو و روآ در شرکت نیرو محرکه در حال انجام می باشد. از برنامه های توسعه محصولات شرکت نیرو محرکه تولید ست دنده های گیربکس پراید در سال ۹۰ می توان نام برد.

هم چنین در سال ۱۳۸۴ مرکز جامع علمی وکاربردی نیرومحرکه وابسته به شرکت صنعتی نیرو محرکه تاسیس گردید که در حال حاضر بالغ بر ۲۵۰۰ نفر دانشجو در رشته های تخصصی صنعتی دارد.

از نظر جغرافیایی، شرکت صنعتی نیرو محرکه در قزوین، شهر صنعتی البرز واقع شده است و نیز محل دفتر مرکزی شرکت صنعتی نیرومحرکه در شهر تهران می باشد.


مشتریان دیگر

DGS Logo
فهرست